حمیرا

من حمیرا هستم و در سن 51 سالگی متوجه شدم که به سرطان پستان مبتلا شدم. چند سال بود که به دلیل کیستی که داشتم چکاپ انجام می‌دادم ولی آن سال به دلیل مشغله‌ی زیاد از آن غافل شدم.

همیشه تصورم این بود که سرطان هیچ وقت برای من اتفاق نمی‌افتد و مادرانی که به بچه‌هایشان شیر داده باشند دچار این مشکلات نمی‌شوند. بالاخره با تاخیر برای چکاپ مراجعه کردم و ماموگرافی انجام دادم. بعد از ماموگرافی دکتر سونوگرافی تجویز کرد و بعد از آن هم نمونه‌برداری.


توده بدخیم بود و باید جراحی می‌شدم. شوک بزرگی به خودم و خانواده‌ام وارد شده بود. اوایل بعد از شنیدن نام سرطان به مرگ فکر می‌کردم و کارهای ناتمام زیادی که برای انجام دادن داشتم. انکولوژیستم تشخیص جراحی، شیمی درمانی و رادیوتراپی دادند.

با شروع جلسات شیمی درمانی امیدم را از دست داده بودم ولی به کمک اعضای خانواده‌ام تصمیم گرفتم که با روحیه‌ی قوی مسیر درمان را ادامه دهم. کنار آمدن با دردها و تغییرات ظاهری در جسمم کار آسانی نبود ولی با پیدا کردن دوستانی که به مشکل من دچار بودند و ایمانم به خدا، این مراحل را پشت سر گذاشتم.


از اینکه درمان شدم و فرصتی دوباره برای زندگی به من داده شده خدا را شکر می‌کنم.

حمیرا


شما هم می‌توانید داستان زندگی خود را با ما در میان بگذارید. نوشته‌ی خود را به همراه یک عکس از خودتان به آدرس ایمیل زیر ارسال نمایید.
[email protected]